INSTALACJA MULTIMEDIALNA + VIDEO

Schody do Twojej Kariery

Klient: LS AIRPORT SERVICES

  • #app
  • #sounddesign
  • #video
  • #vr360

“Zapraszając odwiedzających do wejścia na „Schody do Twojej Kariery” zapraszamy ich de facto do serca operacji lotniczej. Każdy odwiedzający ma możliwość założenia gogli VR i obejrzenia jednego z kilku filmów przygotowanych we współpracy z SCPROJECTS. Warto dodać, że premierowa produkcja, była pierwszą tego typu na świecie – nikt jeszcze nie zdecydował się na pokazanie rotacji samolotu, z perspektywy pracowników obsługi naziemnej w wirtualnej rzeczywistości.”

INSTALACJA MUTLIEMDIALNA

Jednym z efektów współpracy z LS Airport Services w procesie wsparcia kampanii employer branding jest instalacja multimedialna „Schody do Twojej kariery”. Pracownicy LS dokonali fantastycznej metamorfozy wycofanych z użytkowania prawdziwych schodów lotniskowych, montując w ich wnętrzu dookólny system audio i instalując efektowne oświetlenie.

Naszym zadaniem było wymyślenie i zrealizowanie całej reszty, łącznie z zapleczem technologicznym i informatycznym. Wcześniej jednak opracowaliśmy koncepcję filmu w 360 stopniach, w 3D, do oglądania w goglach VR. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że tworzymy pionierskie rozwiązanie. Przed nami nikt na świecie nie zrealizował filmu w tej technice, pokazującego tzw. „rotację” samolotu z poziomu płyty lotniska, czyli z poziomu niedostępnego dla nikogo, poza pracownikami obsługi naziemnej.

Po szczegółowej dokumentacji na lotnisku im. Chopina w Warszawie rozpisaliśmy i rozrysowaliśmy poszczególne sceny i ujęcia. Technologia VR 360 3D jest dużo bardziej restrykcyjna w procesie produkcji, niż „zwykły” obraz. Widz przecież może obejrzeć wszystko, nie ma żadnych ograniczeń. Jak zatem ukryć przed jego wzrokiem niezbędny sprzęt filmowy? Jak nakręcić „jazdę”? Jak nagrać dźwięk bez widocznych mikrofonów? I jak to wszystko zrobić w realiach autentycznej pracy naziemnej, prawdziwych pasażerów i prawdziwych bagaży? Tu nie ma mowy o powtórkach, wszystko musi być precyzyjnie zaplanowane. To tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stanęliśmy podczas tej realizacji.

ZDJĘCIE 360°, PRZECIĄGNIJ MYSZKĄ, ŻEBY SIĘ ROZEJRZEĆ

Reakcje na film były (i są) entuzjastyczne. Właściwie każdy musi się czegoś chwycić, gdy na masywnym „Treplu” wypycha potężną maszynę na pas startowy (dlatego u szczytu schodów zamontowano specjalną poręcz). Specjalnie zaprojektowany przez nas dźwięk ambientowy, odtwarzany przez dookólny system audio zamontowany w schodach dopełnia realizmu.

Film warto obejrzeć kilka razy. Dookoła tyle się dzieje! Daniel, koordynator LS i narrator w filmie kieruje co prawda uwagę widza w określone rejony, ale film zawiera znacznie więcej szczegółów. Odkryjemy je, gdy postanowimy trochę na przekór instrukcjom spojrzeć np. za siebie, lub… nad siebie.

Nasz film miał swoją premierę 12 października 2018 r., podczas Dziewiątej Nocy w Instytucie Lotniska. Od tego czasu Schody podróżują po Polsce i zapewniają mocne wrażenia tysiącom widzów. Kolejne wizyty ogłaszane są na stronie internetowej opisującej projekt.

Poza filmem 360 VR zrealizowaliśmy dokumentację metamorfozy schodów – od ich pierwotnego stanu, aż do premiery, przygotowaliśmy wording dla biura prasowego LS Airport Services i udostępniliśmy materiały z planu agencjom prasowym wskazanym przez Klienta.

Zakres
kompetencji

  • kreacja
  • produkcja filmu
  • postprodukcja
  • produkcja aplikacji
  • sounds design

SYSTEM MULTIPROJEKCJI VR

Naszym zadaniem było też zaprojektowanie i wyprodukowanie samego systemu odtwarzania filmów. Udało nam się w pełni zsynchronizować sześć urządzeń Oculus Go, dzięki czemu możliwe stało się przeprowadzanie synchronicznego pokazu dla sześciu osób. To ważne, bo dzięki temu znacząco ograniczyliśmy kolejki chętnych do obejrzenia filmu. W naszej pracowni powstał też specjalistyczny case do wygodnego przewożenia i ładowania urządzeń.

Doświadczenie zdobyte na planie tego projektu zaowocowało powstaniem nowych, nieistniejących na rynku urządzeń, służących tego typu produkcjom. Wykorzystujemy je w kolejnych produkcjach 360.